Зубні щітки
Однією з найважливіших складових особистої гігієни людини є догляд за зубами та ротовою порожниною. Тут важливу роль відіграє правильний вибір зубної пасти та щітки. Корисно знати, що зубна щітка — це пристосування не лише для безпосередньої чистки зубів, але й для:
- масажу ясен;
- очищення поверхні язика та ротової порожнини (деякі зубні щітки мають спеціальну чистячу поверхню на зворотному боці).
Правильний вибір зубної щітки відіграє ключову роль в ефективному догляді за ротовою порожниною загалом і за зубами зокрема. Існує кілька видів цих пристосувань.
Види зубних щіток — три основні категорії
Багато людей не завжди приділяють вибору цього виробу належну увагу. Адже від цього гігієнічного атрибута для щоденного використання в багатому відношенні залежить здоров'я як зубів, так і ясен. Виробники пропонують кілька видів зубних щіток, кожна з яких має свої особливості та призначена для певних цілей. Основним критерієм вибору є жорсткість. Відповідно до цього показника виділяють три основні категорії зубних щіток:
- м'які;
- середньої жорсткості;
- жорсткі.
Вироби першої категорії відрізняються наявністю м'якої щетини. Вони забезпечують обережний догляд за зубами та ясенами, рекомендуються для дітей до п'яти років і дорослих із підвищеною чутливістю зубів чи ясен.
Зубні щітки середньої жорсткості — це певний компроміс між ефективною чисткою та обережністю. Зазвичай їх використовують діти старше п'яти років і більшість дорослих осіб.
Жорстка щетина досить агресивно впливає на зуби та ясна — може пошкодити зубну емаль та ясна. Зазвичай такі щітки використовують для догляду за ротовою порожниною лише за призначенням лікаря.
В останні роки стають все більш популярними електричні зубні щітки. Продумані в них комбінації вздовж-рухливих та пульсуючих рухів дозволяють очищати зуби більш ефективно, не пошкоджуючи емаль та ясна, але ефективно видаляючи нальот.
Тонкості вибору ідеальної зубної щітки
Вибираючи пристосування для чищення зубів, слід звертати увагу не лише на жорсткість щетини, а й на такі показники, як:
- форма і розмір головки — маленька полегшує доступ до задніх зубів та важкодоступних місць, забезпечує їх більш ретельне очищення, а велика підходить для швидкого чищення, дозволяючи здійснювати більш широке охоплення;
- тип ручки — пряма забезпечує традиційний метод чищення, а ергономічна — надійний захват, зручність, зниження тиску в процесі чищення;
- матеріал виготовлення щетини — в більшості випадків це нейлон, однак є моделі, щетинки яких виготовлені з природних волокон бамбука, їхня ціна зазвичай вища.
Щоб бути впевненим в ефективності та якості зубних щіток, слід обирати вироби відомих брендів.
Як часто змінювати зубну щітку — рекомендації експертів
Згідно з рекомендаціями стоматологів, змінювати щітку слід не рідше одного разу на три місяці. Більш точну рекомендацію зможе надати ваш стоматолог. Незалежно від терміну використання, щітку слід замінити:
- після перенесеної інфекційної хвороби або при захворюванні ясен (пародонтит, гінгівіт і т.д);
- у разі пошкодження щетини - якщо вона зігнулася, почала розшаровуватися або випадати.
В Україні купити за доступною ціною сертифіковану продукцію популярних виробників можна в інтернет-магазині ISEI. Замовити обраний в каталозі виріб з доставкою по Києву та в інші регіони країни можна в режимі онлайн безпосередньо на цьому сайті.
Часті питання про зубні щітки
Як часто рекомендується міняти зубну щітку?
Щітка для зубів підлягає заміні приблизно кожні 3-4 місяці або коли помітно, що щетинки стали зношеними.
На що впливає жорсткість зубної щітки?
Купити зубну щітку з жорстким ворсом варто для ефективності очищення зубів і стану ясен. Більш жорстка щітка може допомогти ефективніше видалити зубний наліт і харчові залишки.
Яка найкраща щітка для зубів?
Натуральні зубні щітки, які зазвичай зроблені з біорозкладних матеріалів, як-от бамбук або деревина, вони зазвичай м'якші й менше подразнюють ясна.
ТОП-5 найкращих зубних щіток
Серед представлених брендів зубних щіток виділяється щітка для зубів GUM з різноманітністю жорсткості, Marvis зі стильним дизайном, Pasta Del Capitano з інноваціями, Perlax з органічними засобами і PIUMA з м'якими щітками.