Для чого потрібні тампони і прокладки? Вибираємо кращі з ISEI

«Ці дні» не повинні порушувати звичний ритм життя. Зустрічі, робота, домашні справи – правильно підібравши засіб особистої гігієни, можна встигнути все.

Тампони або прокладки? Що таке ступінь поглинання? Чим відрізняються нічні прокладки від звичайних? Відповідаємо на головні питання і вчимося вибирати комфортну продукцію!

Що краще: тампони або прокладки?

В період критичних днів хочеться залишатися активною і впевненою в собі. Але який засіб гігієни ефективніше впорається з поставленим завданням – тампон або прокладка? Як краще і на що звертати  увагу при виборі? Розглянемо переваги і недоліки обох продуктів.

Прокладки для критичних днів

Простота використання - прокладки кріпляться до внутрішньої сторони нижньої білизни за допомогою клейкої стрічки і «крилець».
Добре вбирають виділення, залишаючи одяг чистим.
Представлені в широкому асортименті, відрізняючись по довжині, товщині, ступені поглинання.
При носінні облягає одяг (спідниці, брюки), контури прокладок можуть виділятися.
При тривалому носінні стають джерелом неприємного запаху.
Можуть зміщуватися в бік, перекручуватися, що викликає почуття дискомфорту і збільшує ризик протікань.

Як правильно вибрати прокладки по крапельках

Першочергова увага звертати на ступінь поглинання – чим більше «крапель», тим більше виділень здатна поглинути прокладка. Важливо й наявність «крилець», що дозволяють закріплювати засіб особистої гігієни з боків нижньої білизни і забезпечують додатковий захист від протікань.

Подумай про наявність індивідуальної упаковки. Прокладки, загорнуті в окремі целофанові пакетики, можна носити в кишені сумки, не боячись забруднень і бактерій.

Що означають «краплі» на прокладках

Чим більше крапель намальовано на упаковці прокладок, тим вище ступінь їх поглинання:

 • прокладки з 2-ма краплями призначені для невеликих виділень, які частіше спостерігаються в останні дні менструального циклу;
 • моделі з 3-ма краплями призначені для помірних виділень;
 • прокладки на 4-5 крапель захистять від протікань при рясних виділеннях;
 • прокладки з 6-8-ю краплями використовують для нічної гігієни.

Правильно підібраний ступінь поглинання захистить від дискомфорту і протікань.

Рейтинг кращих тампонів і жіночих прокладок від ISEI

Вибираючи тампони і прокладки, зверніть увагу на лінійку продукції Sofy і Kotex.

Японські жіночі прокладки Sofy

Прокладки від японського бренду Sofy дарують тривалість відчуття свіжості. Тонкі, надійно фіксуються на нижній білизні вироби з «дихаючим» внутрішнім шаром перешкоджають виникненню попрілостей і дискомфортних відчуттів.

Спробуйте щоденні прокладки Sofy Kiyora Floral з об’ємною поверхнею вмить вбирають рідину. Завдяки ароматизації прокладок рослинним міксом, в основі якого лежать ноти троянди і ірису, засоби особистої гігієни на тривалий час усувають неприємні запахи.

Кожна прокладка упакована в індивідуальну упаковку, що дозволяє брати їх собою, залишаючись впевненою в будь-якій ситуації. Вироби створені з біорозкладних матеріалів, повністю розчиняються у воді.

Серія Sofy Kiyora представлена ​​і іншими варіантами, делікатно піклуються про мікрофлору інтимної зони на протязі всього дня. Гігієнічні прокладки Sofy Kiyora Fresh глибоко ароматизовані екстрактами бергамота і конвалії, в Sofy Kiyora Sweet переважають ноти троянди і фрезії.

Не любите додаткову ароматизацію? Вибирайте Sofy Kiyora Standart!

Тампони і прокладки Kotex

Бренд Kotex вперше заявив про себе в 1920 році. На початку під цим логотипом американська компанія Kimberly-Clark робила паперові рушники, а після випустила на ринок перші одноразові прокладки. Перші моделі Kotex виготовлялися з 40 найтонших шарів целюкотона, загорнутих в марлю.

Сучасна продукція бренду включає десятки ліній прокладок і тампонів, покликаних мінімізувати дискомфорт в період критичних днів.

Тампони Kotex представлені у варіантах:

 1. Mini з рівнем поглинання 2 краплі.
 2. Normal (3 краплі).
 3. Super (4 краплі).

Бренд пропонує також спеціальну серію тампонів для активного способу життя – Kotex Active. Завдяки великій кількості жолобків вироби забезпечують надійний захист від протікань навіть при інтенсивному ритмі життя.

Прокладки Kotex різноманітні. Бренд пропонує моделі для:

 • критичних днів (наприклад, Kotex Ultra Soft Normal на 4 краплі) з інноваційною м’якою поверхнею і посиленим захистом Fast Absorb;
 • щоденного використання, представлені найтоншими прокладками Ultraslim і засобами особистої гігієни для активного способу життя Kotex Active.

Нічні прокладки від Котекс

Для захисту від протікань під час сну американський бренд розробив серію Кotex Ultra Night. Прокладки з рівнем поглинання 6 крапель, швидко поглинають виділення, залишаючи поверхню практично сухою. Інноваційна форма країв і крилець моделей надійно фіксує виріб до нижньої білизни, а подвійні бічні бортики запобігають витіканню рідини.

Тампони

Зовсім непомітні під будь-яким одягом - навіть облягає.
Дають можливість відчувати більше свободи під час менструального циклу, займатися улюбленою справою - плаванням, спортом.
Надійно утримують вологу і неприємні запахи.
Завдяки компактному розміру їх легко утилізувати, а також брати з собою на роботу, в подорож.
Складність при введенні на початкових етапах - тампони вводять всередину, що вимагає наявності певних навичок.
Труднощі з визначенням часу зміни засобу особистої гігієни - якщо необхідність заміни прокладки можна визначити візуально, то з тампоном, що знаходяться всередині тіла, це неможливо. Слід дотримуватися рекомендацій: у перші дні циклу міняйте тампон кожні 3-4 години (в залежності від рясності виділень). Надалі час можна збільшити, але не більше, ніж до 8-ми годин.

Як правильно вибрати тампони

Розмір тампонів підбирається у відповідність з багатством виділень. Гінекологи рекомендують в перші дні менструального циклу використовувати засоби з відміткою Super, для третього-четвертого днів вибирати тампони Normal, а в останні дні виділень віддавати перевагу моделям Mini. Однак слід враховувати і індивідуальні особливості організму.

Тампон, введений всередину, не повинен викликати почуття дискомфорту. На зручність використання засобу особистої гігієни впливає покриття тампона. Виробники пропонують тампони з бавовни, віскози і суміші зазначених матеріалів. Довірся тактильним відчуттям.

Тампон не повинен викликати неприємних відчуттів навіть під час активних рухів. Якщо засіб викликає хоча б найменший дискомфорт – воно вам не підходить.

Ассортимент тампонов

Як часто потрібно міняти тампони або прокладки і є шкода від щоденного використання?

Своєчасна заміна засобу особистої гігієни – запорука зручності і безпеки в період критичних днів. Тривалість використання тампона визначається багатством виділень. Скільки можна носити тампон – рекомендується робить заміну не менше, ніж 1 раз в 4 години. При сильній кровотечі міняйте засіб частіше.

Максимально допустимий період використання тампона становить 8 годин.

У разі недотримання зазначених рекомендацій зростає ризик запалення слизової оболонки, виникнення синдрому токсичного шоку.

Синдром токсичного шоку (СТШ) часто пов’язують з використанням тампонів високого ступеня поглинання. Синдром викликається токсинами, що виробляються знаходяться на тілі бактеріями.

При тривалому перебуванні тампона всередині бактерії починають активно розмножуватися і токсини проникають в кров.

Щоб уникнути проявів СТШ, дотримуйтесь ряд простих рекомендацій:

 • перед веденням тампона ретельно мийте руки;
 • не використовуйте тампони з пошкодженою упаковкою – вони можуть стати джерелом інфекцій;
 • не вводьте одночасно кілька тампонів;
 • чергуйте тампони і прокладки в міру необхідності.

При перших ознаках СТШ (підвищення температури тіла, головний біль, слабкість, біль у м’язах, блювота, діарея) негайно зверніться до лікаря.

Незаперечна перевага прокладок перед тампонами – можливість візуального контролю наповненості засобу особистої гігієни. Не існує строго правила періодичності заміни прокладок – все залежить від індивідуальних особливостей протікання менструального циклу.

При рясних виділеннях прокладку слід міняти кожні 3-4 години, а в останні дні менструації час може збільшуватися до 6-8 годин.

Для сну вибирайте спеціальні прокладки з позначкою Night – вони довше і товщі звичайних моделей, що запобігає ризику протікання.

Актуальне питання: алергія на прокладки

Алергія на прокладки проявляється у вигляді почервоніння, подразнень, висипань, свербежу в інтимній області, рясних виділень.

Причинами появи алергічних реакцій виступають:

 1. Синтетична основа засобів особистої гігієни, переважання повітронепроникних матеріалів.
 2. Використання прокладок з ароматами, барвниками, ароматизаторами.
 3. Несвоєчасна заміна прокладок, що провокує виникнення «парникового ефекту», а значить – розмноження хвороботворних бактерій в інтимній зоні.

Як запобігти появі алергії? Користуйтеся гіпоалергенними прокладками з м’яким зовнішнім шаром і натуральними наповнювачами. У таких моделях відсутні алергени – барвники, ароматизатори та інші подразники.