Зубні пасти
Догляд за порожниною рота — дуже важлива частина особистої гігієни. Непередбачено чарівна посмішка неможлива без міцних здорових зубів. Однак здорові зуби — це не лише краса. Свіже дихання і хороше травлення також в багатьох відношеннях залежать від здоров'я зубів. Обов'язковими атрибутами щоденного догляду за зубами є зубні щітки та пасти.
Зубні пасти для ефективного догляду за зубами
Ці гігієнічні засоби являють собою багатокомпонентні системи, завданням яких є:
- очищення поверхні зубів від залишків їжі та нальоту;
- надання лікувально-профілактичного впливу;
- дезодорація порожнини рота.
До складу різних видів зубних паст входять зволожувачі та піноутворювачі, абразивні речовини та консерванти, смакові, лікувально-профілактичні добавки та інші елементи.
Види зубних паст
Згідно однієї з класифікацій, всі ці засоби поділяються на три великі групи: протикарієсні, протизапальні та відбілюючі зубні пасти.
Протикарієсна група включає пасти, які використовуються для профілактики карієсу чи його лікування. Одним з основних компонентів таких гігієнічних засобів для порожнини рота є фтор.
Протизапальні зубні пасти рекомендуються людям, які страждають кровоточивістю ясен або їх запаленням. Зазвичай вони мають у своєму складі екстракт шавлії, зверобою, хвої та інших лікувальних рослин. Людям з пародонтитом рекомендується користуватися зубними пастами з антисептиками та «м'якими» абразивами.
Відбілюючі засоби відрізняються наявністю у своєму складі більш концентрованого абразиву та відбілювачів. Рекомендується використовувати їх курцям, любителям кави або чаю. Володарям зубів із підвищеною чутливістю та тим, у кого діагностовані захворювання пародонта, слід утримуватися від використання зубних паст для відбілювання через їх достатньо агресивний вплив на поверхню зубів.
Що повинно бути в складі зубної пасти
Компонентами, які найчастіше зустрічаються в різних видах паст, є:
- фториди (захист від карієсу, зміцнення емалі);
- ензими допомагають розщеплювати залишки їжі та нальот, роблячи їх більш доступними для видалення щіткою;
- антисептики (забезпечують свіжість дихання, запобігають захворювання ясен);
- натуральні інгредієнти (екстракти трав, масла).
Для дітей до 6 років слід вибирати зубні пасти з низьким вмістом фтору (до 500 ppm). Зубна паста без фтору рекомендується тим, у кого в організмі є перебільшення цього мікроелемента.
Купити оптимальну зубну пасту за доступною ціною від популярних виробників можна в інтернет-магазині ISEI. Замовити будь-яку позицію з каталогу можна прямо зараз з доставкою по Києву та в будь-який інший регіон України. Вартість доставки встановлюється залежно від тарифів компанії-перевізника.
Часті питання про зубні пасти
Як перевірити склад зубної пасти?
Вивчіть етикетку з перерахуванням інгредієнтів. Паста зубна містить активні компоненти, такі як фторид натрію або добавки для боротьби з чутливістю.
Як перевірити термін придатності зубної пасти?
Щоб перевірити термін придатності зубної пасти, погляньте на упаковку. Паста зубна зазвичай містить дату закінчення терміну придатності у форматі "ГГГГ/ММ" або просто "до...".
З чого роблять пасту зубну?
Паста зубна зазвичай містить абразиви для видалення зубного нальоту, фториди для захисту від карієсу, освіжувачі дихання і піноутворювачі. Також у ній присутні вологоутримувальні компоненти та ароматизатори.
Яка зубна паста натуральна?
Каталог зубних паст зазвичай містять натуральні пасти з інгредієнтами, такими, як рослинні екстракти та олії. Деякі з них можуть містити екстракти трав, такі як ромашка, евкаліпт або м'ята.