Ранні зморшки: причини появи та кроки для профілактики

Усі ми прагнемо зберегти молодість та красу шкіри протягом довгих років. Однак час невблаганний і, на жаль, супроводжується процесами старіння, що проявляються у появі ранніх зморшок. Ці тонкі лінії на обличчі можуть стати першими ознаками старіння шкіри та викликати занепокоєння у багатьох людей. Тому рекомендуємо ознайомитися з основними причинами появи ранніх зморшок та ефективними кремами для обличчя, а також іншими дієвими косметичними засобами для їх профілактики.

Зовнішні причини виникнення ранніх зморшок

Зморшки можуть з’являтися в молодому віці під впливом різних зовнішніх факторів, серед яких:

 1. Ультрафіолетові промені. Довготривала дія сонячних променів, особливо без захисту від сонця, є однією з основних причин передчасного старіння шкіри. УФ-випромінювання руйнує білки колагену та еластину, які забезпечують шкірі пружність та еластичність, провокуючи таким чином фотостаріння шкіри.
 2. Куріння — суттєвий чинник, який прискорює процеси старіння. Тютюновий дим містить токсини, які впливають на кровопостачання шкіри та руйнують її структуру.
 3. Забруднення навколишнього середовища. Вплив забрудненої атмосфери та токсичних речовин, таких як хімічні сполуки та важкі метали, може сприяти утворенню вільних радикалів в організмі, що прискорює процес старіння.
 4. Нестача вологи в шкірі може зробити її більш схильною до утворення зморшок.
 5. Неправильне харчування. Нестача антиоксидантів, вітамінів та інших поживних речовин може прискорити процес старіння.
 6. Регулярний контакт з агресивними речовинами, такими як домашні миючі засоби та косметичні продукти з агресивними хімічними компонентами, може призвести до появи зморшок.

Розуміння зовнішніх причин появи ранніх зморшок допоможе вчасно усунути їх.

Чому з’являються ранні зморшки: внутрішні причини

Ранні зморшки також можуть бути обумовлені такими внутрішніми факторами:

 1. Генетична схильність. Спадкові фактори можуть відігравати вирішальну роль у схильності до раннього старіння шкіри.
 2. Зниження рівня колагену. З віком організм природним чином знижує виробництво колагену та білків, відповідальних за пружність та підтримку структури шкіри. Цей процес може початися і в ранньому віці, що призводить до утворення зморшок.
 3. Зниження активності сальних залоз. З віком сальні залози виробляють менше себуму, що призводить до сухості шкіри. Така шкіра більш схильна до утворення зморшок.
 4. Гормональні зміни. Коливання рівня гормонів, особливо у періоди, пов’язані з вагітністю, менопаузою або навіть прийомом певних препаратів, можуть впливати на стан шкіри та прискорювати процес старіння.

Деякі хвороби, такі як цукровий діабет або хронічні запальні захворювання, також можуть впливати на шкіру та прискорювати вікові зміни.

Види зморшок

Зморшки класифікують по глибині на три основні групи:

 1. Поверхневі (епідермальні). Утворюючись у верхньому шарі епідермісу, вони набувають вигляду дрібної сіточки, що призводить до характерного “дрібноморщинистого”. типу старіння. Він найчастіше пов’язаний із спадковістю, шкідливими звичками або частим перебуванням на сонці.
 2. Середньо-глибокі (дермальні). Цей тип зморшок найчастіше виникає у людей з комбінованим типом шкіри.
 3. Глибокі. Сформовані як виражених зламів, зазвичай розташовуються у областях носогубних і межбровных складок. Глибокі зморшки формуються протягом усього життя людини, являючись результатом природного процесу старіння.

Мімічні зморшки з віком проявляються дедалі сильніше. Вони можуть виникати в різних частинах обличчя: горизонтальні зморшки на лобі, вертикальні складки між бровами, “гусячі лапки” у зовнішніх куточків очей, складки від куточків губ до носа.

Кожна з цих груп має свої характерні риси. Розуміння класифікації допомагає підходити до догляду за шкірою більш цілеспрямовано, враховуючи індивідуальні потреби.

Активні компоненти проти ранніх зморшок

Серед ключових активних компонентів, які широко використовуються в косметичних продуктах для боротьби зі зморшками, варто виділити такі:

 1. Ретинол (вітамін А). Цей потужний антиоксидант сприяє оновленню клітин, стимулює вироблення колагену та знижує ймовірність появи дрібних зморшок.
 2. Гіалуронова кислота. Цей компонент допомагає утримувати вологу в шкірі, надаючи їй пружності.
 3. Пептиди. Багато пептидів сприяють стимуляції колагену та еластину, що допомагає зберегти пружність та зменшити злами.
 4. AHA та BHA кислоти. Вони допомагають покращити текстуру шкіри та стимулюють оновлення клітин.
 5. Антиоксиданти (вітамін E, коензим Q10). Захищають від впливу вільних радикалів, запобігаючи пошкодженню клітин шкіри.
 6. Кераміди. Вони відіграють роль у зміцненні міжклітинних просторів в епідермісі, створюючи бар’єр, який запобігає втраті вологи та захищає від зовнішніх факторів, таких як шкідливі речовини та мікроби.
 7. Вітамін C служить як антиоксидант і стимулює вироблення колагену. Він може допомогти у зменшенні пігментації та вдосконаленні текстури шкіри.
 8. Коензим Q10 – речовина, що підтримує регулювання енергетичного обміну в клітинах та функціонує як антиоксидант, захищаючи від впливу окислювального стресу.

При виборі продуктів для догляду за шкірою з активними компонентами важливо враховувати особливості шкіри.

ТОП-5 косметичних засобів проти зморшок

#
Картинка
Назва
Рейтинг
Магазин
1
Крем для обличчя з ретинолом
5
2
Відновлювальна сироватка для зрілої шкіри
5
3
Крем для шкіри навколо очей tranexamic acid+glutathion
5

Зверніть увагу, що переваги в косметичних засобах можуть відрізнятися залежно від типу шкіри. Ось 5 популярних косметичних засобів, визнаних за їх ефективність у боротьбі зі зморшками:

 1. Mizon Black Snail All In One Cream. Багатофункціональний крем з муцином равлики від Mizon вирішує відразу кілька завдань: відновлює та лікує, підвищує пружність та еластичність, зменшує глибину зморшок, зволожує, усуває сухість та лущення, заспокоює висипання та подразнення, звужує пори, освітлює, покращує колір та текстуру. li>
 2. Mary & May tranexamic acid + glutathion eye cream. Крем для догляду ніжної шкіри навколо очей робить темні кола світлішим і усуває гіперпігментацію. Крем забезпечує антиоксидантний захист від передчасного старіння шкіри навколо очей, сприяючи розгладжуванню зморшок та складок.
 3. Jole repair serum. Сироватка для обличчя містить омолоджуючі, зволожуючі, інгредієнти, що відновлюють, а також компоненти, що сприяють зменшенню набряків і поліпшенню кровообігу.
 4. Eyenlip salmon & peptide nutrition cream. Поживний крем не тільки насичує клітини корисними речовинами та амінокислотами, але також зволожує та надає ліфтинг-ефект. Кераміди у складі сприяють зволоженню шкіри, підтримують її здоровий вигляд.
 5. Mizon 0.3% retinol youth cream. Крем з 0,3% ретинолу допомагає прискорити вироблення власного колагену, що створює ефект омолоджування.

Регулярне використання таких засобів у поєднанні зі здоровим способом життя може допомогти у боротьбі з ранніми ознаками старіння шкіри та підтримці її молодості.

Ірина Олександрівна Старик

Ірина Олександрівна Старик

Категорійний менеджер. Освіта вища, магістр КНЕУ факультету «Економіка та Бухгалтерський облік»

Усі пости автора

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована