Що таке пілінг обличчя і як його роблять

Пілінг – косметологічна процедура, що передбачає видалення верхніх ороговілих шарів шкіри і активацію процесів активної регенерації клітин. Слово «пілінг» походить від англійського дієслова to peel «зчищати», «знімати», що точно описує механізми впливу процедури.

Спеціальний склад викликає контрольовані опіки шкіри – в результаті подібного «стресу» клітини починають активно регенеруватися. Це сприяє усуненню багатьох естетичних недоліків – висипань, шрамів, постакне, мімічних зморшок.

Для чого потрібен пілінг?

Пілінг обличчя показаний при:
Проблемній шкірі - жирній, з розширеними порами, слідами постакне;
Тьмяному, сірому кольорі обличчя ;
Виражених вікових змінах;
Наявності пігментних плям;
Погіршенні мікрорельєфу шкіри.

Залежно від інтенсивності впливу косметологи розрізняють три типи пілінгу:

 1. Поверхневий – пілінг, який підійде власницям будь-якого типу шкіри. «Поверхневі» склади делікатно відлущують верхні шари дерми, повертаючи їй здоров’я і сяйво. Найчастіше проводяться курсами по 5-10 процедур.
 2. Серединний – пілінг, рекомендований при жирній або проблемній шкірі зі слідами постакне. Подібні процедури роблять одноразово, але вимагають спеціального догляду за обличчям перед проведенням і припускають наявність реабілітаційного періоду, що супроводжується почервонінням дерми, свербінням, лущенням, набряками.
 3. Глибокий – вкрай болюча процедура, що реалізується під наркозом і передбачає складний період реабілітації.

Пілінги робляться за допомогою хімічних агентів (кислот), абразивних речовин (морська сіль, шкаралупа горіха та ін.), ультразвукового або лазерного випромінювань.

Найбільшою популярністю користується хімічний пілінг – швидка, ефективна, максимально безболісна процедура, результати який помітні практично відразу.

В основі складу, за допомогою яких роблять хімічний пілінг, лежать всілякі кислоти – гліколева, гіалуронова, молочна, саліцилова. При нанесенні кислот на поверхню дерми вони розривають зв’язки, що виникають між ороговілими лусочками і сприяють швидкій регенерації шкіри.

Поверхневий пілінг – безпечна для шкіри процедура, заснована на дії:

AHA-кислот, агентами в яких виступає поєднання фруктових видів кислот – лимонної, яблучної, мигдалевої. Делікатно видаляючи ороговілі верхні шари дерми, AHA-кислоти не зачіпають глибокі шари епідермісу. Дія «фруктових» пілінгів різноманітна – вони глибоко очищають і звужують пори, борються з висипаннями, рубцями, слідами постакне, освітлюють шкіру, вирівнюють пігментацію.

Молочні кислоти, спрямовані на боротьбу з першими ознаками старіння шкіри. Такий пілінг глибоко очищає, живить і зволожує дерму, зміцнює її природні захисні функції.

Ретиноїдні кислоти (похідна вітаміну А), яка активує процеси інтенсивного поділу клітин, викликає синтез колагену, стабілізує рівень зволоженості шкіри, вирівнює тон обличчя  і пригнічує розмноження бактерій.

Середні пілінги проникають глибоко в епідерміс. Їх проводять з використанням більш агресивних кислот:

 1. Саліцилової, яка виступає ефективним засобом вирішення ряду косметологічних проблем – висипань, надмірної жирності шкіри, акне, постзапальної пігментації. Саліцилові пілінги рекомендують проводити при мінімальній активності сонячного випромінювання – восени і взимку. Відмінна риса процедури – потужна протизапальна дія і надання помітного антивікового впливу.
 2. Трихлороцтової, притягнуто косметологами при лікуванні акне, жирної себореї, усунення шрамів і рубців, боротьбі з ознаками старіння.
 3. Азелоїнової, яка виступає серйозним засобом боротьби з вугровими висипами і гіперпігментацією. Кислота особливо рекомендована для жирної і проблемної шкіри. Проникаючи в глибокі шари дерми, вона надає потужну протизапальну дію, а завдяки здатності речовини блокувати 5-альфа-редуктазу кислота пригнічує активність сальних залоз. Азелоїнові пілінги вирівнюють колір обличчя, знімають почервоніння, усувають комедони і маслянистий блиск, частково усувають прояви вугрових хвороб шкіри.

Середні пілінги рекомендується проводити в косметичних салонах. Пілінг, нанесений в домашніх умовах, може викликати ускладнення – аж до опіку шкіри.

Для глибокого пілінгу косметологи використовують фенол або трихлороцтову кислоту. Глибокий пілінг – дерматохірургічна процедура, проводити яку в домашніх умовах категорично заборонено. Дія таких пілінгів направлено на боротьбу зі зморшками, рубцями, пігментацією.

Кращі корейські пілінги для обличчя в домашніх умовах: засобу від ISEI

Регулярне використання пілінгів в домашніх умовах дозволить не тільки домогтися значного поліпшення стану шкіри, але і обіцяє довготривалий ефект. Головне правило – ретельно очистити шкіру перед проведенням процедури і переконатися у відсутності алергічної реакції на окремі компоненти складу.

Перед пілінгом ретельно очистіть шкіру – зніміть залишки макіяжу, почистіть пори і тільки після цього приступайте до процедури. Механічні пілінги (гоммажі, скраби) рекомендують наносити на вологу шкіру, хімічні (кислотні) – на суху.

Пілінг-паличка A’pieu Aqua Peeling Cotton Swab

Пілінг-палочка від A’pieu просякнута AHA і BHA-кислотами, дія яких спрямована на:

 • усунення пігментації і слідів постакне;
 • вирівнювання тону шкіри;
 • надання антисептичного впливу;
 • нормалізацію роботи сальних залоз;
 • боротьбу із запаленнями.

Основними діючими компонентами пілінгу стали AHA-кислоти, які активізують процеси регенерації клітин і BHA-кислоти, що надають потужну протизапальну і загоюючу дію.

Пілінг-диски Missha Super Aqua Smooth Skin Peeling Pad

Пілінг-диски Missha Super Aqua просякнуті складом з невеликою концентрацією AHA, BHA і РНА-кислот. У комплексі вони надають делікатну відлущувальну, антиоксидантну та протизапальну дію, глибоко очищають пори і вирівнюють колір шкіри.

Диски можна використовувати в будь-який час року, проте обов’язковою умовою є нанесення сонцезахисних кремів перед виходом на вулицю.

Пілінг-сироватка Mizon Aha 8% Peeling Serum

Головним діючим компонентом пілінг-сироватки от Mizon стали AHA-кислоти, що живлять дерму вітамінами і мікроелементами, необхідними для підтримки її здоров’я і молодості.

Пілінг-сироватка:

 • вирівнює колір і мікрорельєф шкіри;
 • зменшує вираженість зморшок;
 • освітлює пігментацію;
 • бореться з «чорними цятками».

Склад сироватки також насичений комплексом рослинних екстрактів, зволожуючих і підвищуючих тонус дерми, а також пантенолом, який відновлює пошкоджені ділянки шкіри.

Як часто можна робити пілінг?

На частоту проведення пілінгів впливає ряд показників – тип процедури, вік, стан шкіри, ефект, якого хочеться досягти. Поверхневі пілінги роблять 1 раз в 3-4 місяці, середні – не більше 3-4 разів на рік. Глибокий пілінг допомагає домогтися видимих ​​результатів після одного сеансу і проводиться не частіше, ніж 1 раз на рік.

Пілінги в домашніх умовах рекомендується проводити з мінімальним інтервалом в 30 днів. Особливу увагу вимагає суха шкіра – її необхідно «балувати» курсами зволожуючих процедур щотижня. Жирна шкіра не менш вимоглива в догляді – пілінги, спрямовані на відлущування, зволоження, матування і звуження пор, роблять 1-2 рази в тиждень.

Оптимальний час для проведення процедури – осінньо-зимовий період, для якого характерна низька активність сонячних променів. При цьому протягом декількох днів після процедури важливо наносити на обличчя сонцезахисні засоби перед кожним виходом на вулицю.