Шкіра – найбільший людський орган, стан якого видно неозброєним оком. Красива шкіра обличчя є ознакою внутрішнього здоров’я та впевненості у собі. Щоб вона довго залишалася молодою та доглянутою, необхідно забезпечити грамотний догляд. А щоб знайти підхід саме до своєї шкіри, потрібно знати її тип.
Що визначає тип шкіри
Як зрозуміти який тип шкіри обличчя саме у вас? Він визначається кількома факторами, включаючи рівень секреції та зволоження, чутливість, а також генетичними та зовнішніми факторами, такими як клімат та рівень забруднення навколишнього середовища. Зазвичай виділяють чотири основні типи: нормальна, жирна, суха та комбінована.
Основні типи шкіри та їх характеристика
Навіть найефективніший і найдорожчий догляд може допомогти одному клієнту, нашкодити іншому і не дати ніякого результату третьому. Причина – індивідуальні особливості дерми. Їх обов’язково потрібно враховувати при виборі косметологічних процедур та засобів, що використовуються. Для цього необхідно дізнатися свій тип шкіри і якими особливостями вона має. Як зрозуміти, який у тебе тип шкіри обличчя?
Суха
Характеризується недоліком вологи і сала в епідермісі, що робить її більш схильною до лущення, свербіння та роздратування. Такий стан може бути спричинений різними факторами, такими як погода, неправильний догляд, недостатнє зволоження, а також генетичні особливості. Для догляду за сухою дермою рекомендується використовувати зволожуючі креми, уникати гарячих душів, зволожувати шкіру після купання та правильно харчуватися.
Жирна
Основні характеристики включають збільшену кількість виділень сальних залоз, жирний блиск на поверхні шкіри, збільшені пори, схильність до появи вугрів. Люди з цим типом часто мають проблеми з почервонінням і запаленням. Важливо забезпечити правильний догляд, використовуючи відповідну косметику та методи.
Комбінована
Цей тип шкіри має змішані властивості сухості та жирності. Визначення типу шкіри на різних ділянках обличчя – складніша процедура. Зазвичай це означає, що зона T (чоло, ніс, підборіддя) схильна до жирності, а інші області обличчя можуть бути сухими або нормальними. Така дерма вимагає специфічного догляду, щоб балансувати рівень жиру та зволоження.
Нормальна
Найрідкісніший тип шкіри, який не приносить своїм щасливим володаркам жодних серйозних проблем. А все завдяки природному збалансованому рівню вологи та шкірного сала. Нормальний тип не схильний до сухості чи жирності. Шкіра пружна, м’яка, а рівномірний тон. У цьому випадку можливий базовий мінімальний догляд із метою профілактики.
Способи визначення типу шкіри обличчя
Знання деяких секретів та правил спростить та допоможе визначити тип шкіри в домашніх умовах.
Візуальні ознаки
Існує кілька ознак, за якими можна візуально визначити тип шкіри обличчя:
Суха:
- Через нестачу власної вологи, нестачу вироблення шкірного себуму, ослаблення захисного бар’єру з’являються лущення.
- Часто виникає відчуття стягнутості, особливо після вмивання в теплій та гарячій воді.
- Поддається подразненню, почервонінню та свербінню.
- Схильна до утворення зморшок, оскільки їй бракує еластичності.
- Виглядає матовою, може бути тьмяною.
Жирна:
- Помітно блищить, особливо в T-зоні.
- Пори не забиваються чорними точками.
- Найбільш схильна до утворення вугрів та прищів.
- Може бути щільною та грубою.
Нормальна:
- Виражається природною збалансованістю, не надто суха і не надто жирна.
- Не має видимих проблем, таких як лущення, блиск, розширені пори чи вугри.
- Пружна та сяюча.
Комбінована:
- Має ознаки як сухої, так і жирної шкіри. Найчастіше T-зона жирна, а щоки сухі.
Остаточно визначити тип вашої шкіри може лише косметолог чи дерматолог. Для цього він проведе спеціальний аналіз та розповість про правильний догляд.
Відчуття та реакції шкіри
Шкіра різних типів може виявляти різні відчуття та реакції. Наприклад, суха викликає почуття стягнутості та лущення, а жирна – блищить, має схильність до появи вугрів. Чутлива реагує на подразники почервонінням і свербінням, тоді як нормальна від природи зволожена та гладка, не схильна до запалень.
Важливо доглядати за шкірним покривом відповідно до її потреби, використовуючи відповідні засоби та регулярні процедури догляду.
Тести визначення типу шкіри
Ось кілька найпростіших тестів, які можна провести вдома. Вони допоможуть визначити тип шкіри.
1. Тест із паперовою серветкою. Вранці перед умиванням прикладіть паперову хустку або серветку до чистого обличчя. Якщо хустка залишилася чистою, у вас швидше за все суха шкіра. Якщо на хустці є сліди жиру із T-зони, це може вказувати на комбінований тип. Якщо є жирні плями по всій поверхні, у вас жирна шкіра.
2. Тест із глянсовим папером. Вдень прикладіть папір на своє обличчя. Якщо на ній залишаються сліди жиру, це ознака жирної шкіри. Якщо жирних плям на папері мало чи ні взагалі, у вас суха чи нормальна шкіра.
3. Тест чутливості. Його ви проводите щодня. Поспостерігавши кілька тижнів і простеживши реакцію, можна робити висновки. Якщо на шкірі виникають плями, роздратування та запалення як реакція на косметичні продукти, атмосферні дії чи поживні речовини, ви маєте чутливу шкіру.
Пам’ятайте, домашні тести – це добре, але ще достовірнішою буде професійна діагностика фахівця. Тому, якщо ви маєте певні проблеми шкіри, зверніться до дерматолога.
Рекомендації щодо догляду за кожним типом шкіри
Кожна дівчина та жінка прагне забезпечити шкірі обличчя комплексний та повноцінний догляд. Щоб це зробити правильно, при виборі косметики та процедур потрібно відштовхуватися від потреб шкіри.
Короткі рекомендації щодо кожного типу допоможуть полегшити догляд за обличчям та досягти кращого результату.
1. Суха.
- Догляд починається з правильного очищення. Трубопровідна вода ще більше сушить та дратує дерму. Тому найкраще вибрати засоби для очищення та демакіяжу, які не потребують змивання.
- Потребує масажу більше, ніж інші типи. Робіть масаж обличчя курсами.
- Крім стандартного щоденного догляду кілька разів на тиждень включайте маски, пілінги, масляні компреси.
- Якщо шкіра суха та зневоднена, намагайтеся щогодини випивати трохи води.
- Приділяйте більше уваги зволожуючим та поживним маскам
2. Жирна.
- Рекомендується використовувати м’які очищувальні продукти на основі саліцилової кислоти, каоліну, які допоможуть контролювати вироблення себуму.
- Важливо використовувати легкі зволожувальні засоби без олій та компонентів, які можуть забивати пори.
- Регулярний пілінг та маски з глиною допоможуть підтримати здоровий баланс дерми.
- Не забувайте про використання сонцезахисного засобу, щоб захистити обличчя від ультрафіолетових променів.
3. Комбінована.
- Вибирайте ніжну очищувальну продукцію, щоб запобігти утворенню сухості на сухих ділянках та надлишкового себуму на жирних.
- Використовуйте рідкий зволожуючий крем без олій, який нормалізує виділення шкірного себуму.
- Звертайте увагу на склад коштів та уникайте агресивних інгредієнтів, які викликають роздратування.
- Обирайте косметику для комбінованої шкіри, яка підійде для жирної та сухої області.
4. Нормальна.
- Проведіть етап очищення вранці та ввечері м’яким засобом для чищення.
- Використовуйте тонер за будь-якого типу шкіри після очищення для відновлення pH-балансу.
- Зволожуйте дерму щоденним застосуванням зволожуючого крему.
- Регулярно робіть пілінг для видалення відмерлих клітин та стимуляції природного оновлення.
- Використовуйте антиоксидантні засоби для захисту шкіри від шкідливого впливу навколишнього середовища.
- Пийте достатню кількість води та ведіть здоровий спосіб життя, оскільки це також впливає на здоров’я шкіри.
Якщо самостійно не виходить визначити тип шкіри, або ви сумніваєтеся, можна звернутися до косметолога.
Забезпечивши шкірі правильний і систематичний повноцінний догляд, ви забудете про дискомфорт і завжди виглядатимете красиво та молодо!