Як підібрати тональний крем під колір обличчя

Тональний крем – основа будь-якого макіяжу. Його головне завдання – допомогти шкірі виглядати краще. Правильно підібраний засіб зволожує шкіру, робить її бархатистою, а рівним відтінком. Як же підібрати тональний крем? Для цього необхідно знати, які види та текстури засобу існують і як вони поєднуються з вашою зовнішністю.

Розуміння колірного типу шкіри

Колірний тип шкіри – це концепція, яка використовується в косметології для визначення того, які кольори макіяжу найкраще підходять до певного відтінку шкіри. Виділяють чотири основні колірні типи.

Сучасна класифікація поділяє кольоротипи на теплий, холодний та нейтральний. Все ще користується популярністю і старіша класифікація за кольоротипами:

 1. Весняний. Шкіра має теплий відтінок, може бути світло-порошкового, персикового або золотистого кольору. Очі зазвичай зелені, блакитні або світло-коричневі, а волосся – світлі відтінки блонду або рудуваті.
 2. Літній. Шкіра характеризується прохолодним відтінком, часто буває блідою або світло-рожевою. Очі у літніх типів найчастіше сірі, блакитні або блакитно-зелені, а волосся — попелясте, платинове або світло-каштанове.
 3. Осінній. Відрізняється теплим, золотистим відтінком. Осінні типи можуть бути як світлими, так і темними, але їхня шкіра зазвичай має золотистий, персиковий або оливковий відтінок. Часто зустрічаються карі, горіхові або зелені очі, а волосся — каштанове, руде або темний-блонд.
 4. Зимовий. Шкіра часто має холодний, рожевий підтон. Очі темно-карі, темно-сірі або чорні, а волосся темне або попелясте.

Зазначимо, що точно визначити кольоротип складно, тому достатньо нанести трохи тонального засобу на шию. Якщо він зливається із кольором шкіри, вам підійде цей крем.

Як підібрати тональний крем під колір обличчя 1

Як вибрати відповідний відтінок тонального крему

Як підібрати тональний крем за кольором шкіри? Щоб засіб дійсно підкреслював переваги зовнішності, а покриття гармонійно виглядало з нанесеними декоративними засобами, важливо правильно його вибрати.

Наступні поради полегшать вибір відповідного відтінку тонального засобу.

 1. Виберіть відтінок, який відповідає вашому підтону шкіри. Теплий (жовтий або оливковий), холодний (рожевий або синюватий) або нейтральний підтон.
 2. Якщо не можете знайти ідеальний для себе колір, трохи поекспериментуйте та змішайте кілька відтінків для досягнення потрібного ефекту. Багато брендів пропонують тональні креми, які можна змішувати між собою.
 3. Кому складно визначити свій кольоротип шкіри обличчя або підібрати відповідний відтінок засобу, зверніться за допомогою до консультанта магазину або свого косметолога.

Пам’ятайте, ідеальний відтінок засобу повинен зливатися з вашим природним відтінком шкіри та виглядати природно, без явних відмінностей на обличчі та шиї.

Рекомендації щодо догляду за шкірою при використанні тонального крему

Якщо ви регулярно вирівнюєте тон шкіри, потрібно знати деякі рекомендації.

Важливо очищати шкіру перед нанесенням тонального крему, щоб видалити забруднення, макіяж та надлишки себуму. Використовуйте м’який засіб для чищення, що підходить для вашого типу шкіри.

 1. Перед нанесенням тонального крему нанесіть зволожуючий крем, щоб підготувати шкіру та запобігти її зневодненню.
 2. Застосування захисту від сонця. Якщо тональний крем не містить SPF, використовуйте захисний крем від сонця. Це важливо для захисту шкіри від ультрафіолетового випромінювання, яке може призвести до передчасного старіння та інших проблем шкіри.
 3. Якщо наносите крем руками, вони мають бути чистими.
 4. Наносьте тональний крем у помірній кількості, щоб уникнути перевантаження шкіри та ефекту маски.
 5. Зняття макіяжу наприкінці дня. Важливо видалити макіяж наприкінці дня, щоб запобігти забиванню пір і подразнення шкіри. Використовуйте м’який засіб для зняття макіяжу та ретельно очистіть шкіру. Особливо добре підходить гідрофільна олія.
 6. Зволоження наприкінці дня. Після очищення шкіри нанесіть зволожуючий крем та сироватку, щоб зволожити шкіру.
 7. Регулярний пілінг. Увімкніть у регулярний догляд за шкірою пілінг, шкіра після цієї процедури більш гладка, що полегшує та покращує нанесення тонального засобу.

Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете підтримувати здоров’я та красу вашої шкіри при використанні тонального крему.

Ірина Олександрівна Старик

Ірина Олександрівна Старик

Категорійний менеджер. Освіта вища, магістр КНЕУ факультету «Економіка та Бухгалтерський облік»

Усі пости автора
Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована