Косметика для волосся з кератином: плюси та мінуси

На ринку представлено безліч косметичних засобів для догляду за волоссям, яке містить кератин. Наскільки цей інгредієнт корисний для волосся, і чи варто його використовувати? Давайте розберемося.

Кератин для волосся: що це, які у нього особливості

Кератин — це міцний білковий матеріал, який є основним будівельним елементом волосся, нігтів та шкіри. Він складається з довгих спіралеподібних молекул, які утворюють сполучні структури всередині волосся, надаючи йому міцність, пружність та еластичність. Косметичні продукти з кератином зазвичай містять або самі кератинові молекули, або інгредієнти, що сприяють зміцненню та відновленню кератинових зв’язків.

Особливості кератину:

 1. Є ключовим компонентом структури волосся, становлячи близько 90% його маси. Це робить його необхідним для підтримки здоров’я та краси пасм.
 2. Утворює захисний шар навколо волосся, що допомагає зменшити втрату вологи, захищає від шкідливого впливу навколишнього середовища, зменшує пошкодження від термічних впливів та хімічних процедур, таких як фарбування або вплив ультрафіолетових променів.
 3. Надає локонам здоровий блиск, робить їх більш гладкими, шовковистими та керованими, а також покращує їхню текстуру та структуру.
 4. Різні впливи, такі як термічна укладання, фарбування, хімічні процедури та шкідливі зовнішні фактори, можуть пошкодити структуру волосся, викликаючи пересушування, ламкість та втрату блиску. Продукти з кератином допомагають поновити пошкоджені ділянки.
 5. Професійні процедури, такі як кератинове випрямлення, кератинірування, тимчасово приборкують неслухняні локони, роблять їх гладкішими і зменшують час на укладання.

Загалом, кератин відіграє важливу роль у здоров’ї та красі волосся, забезпечуючи їм міцність, пружність та блиск. Використання засобів з кератином допомагає покращити стан пасм, зробити їх здоровішими та доглянутішими.

Основні переваги кератину

Використання косметичних засобів, що містять кератин, дає низку переваг:

 1. Зміцнює волосся, допомагає у формуванні структури пасм, забезпечуючи їм міцність, пружність та еластичність.
 2. Сприяє відновленню пошкоджених ділянок локонів, відновлюючи їх здоровий вигляд. Це особливо важливо для пасм, які зазнали впливу теплових пристроїв для укладання, хімічних процедур фарбування та знебарвлення, а також негативного впливу навколишнього середовища.
 3. Допомагає збільшити еластичність волосся, роблячи його більш гнучким і менш схильним до пошкоджень. Це особливо корисно для локонів, схильних до ламкості чи сухості.
 4. Робить пасма більш гладкими, шовковистими та блискучими, допомагають пом’якшити кутикулу та вирівняти їх поверхню.
 5. Утворює захисний шар навколо волосся, що допомагає зменшити пошкодження від шкідливих факторів навколишнього середовища, таких як ультрафіолетові промені, забруднення, вітер та хімічні речовини.

Використання кератину у догляді надає важливу підтримку для здоров’я та краси локонів, зміцнюючи їх, покращуючи текстуру та зовнішній вигляд, а також захищаючи від шкідливого впливу навколишнього середовища.

Чи є мінуси у кератину для волосся?

Розглянемо докладніше можливі негативні аспекти використання кератину:

 1. Якщо використовувати занадто багато продуктів з кератином або проводити часті процедури кератинування, можна досягти іншого ефекту — локони стануть важкими та щільними, втратить свою природну легкість.
 2. Ті, у кого тонке волосся, можуть помітити, що використання у догляді продуктів з кератином призводить до втрати обсягу локонів. Білок створює захисний шар навколо волосся, що може зробити його більш важким і менш об’ємним, особливо якщо наносити засіб на коріння.
 3. Деякі процедури, особливо хімічне кератинове випрямлення з використанням формальдегіду, можуть видаляти природну вологу з пасм, роблячи їх більш сухими та крихкими.
 4. Ефект від процедур триває близько кількох місяців, тому необхідно проводити регулярні процедури, щоб зберегти результати.
 5. Деякі люди можуть мати алергічну реакцію на косметичні продукти з кератином. Тому перед використанням нового продукту завжди рекомендується провести тест на чутливість на невеликій ділянці шкіри.

Загалом, хоча кератиновий білок є важливим компонентом здорових локонів і може бути корисним для їх зміцнення та відновлення, його використання все ж таки може мати деякі негативні сторони.

#
Картинка
Назва
Рейтинг
Магазин
1
Багатофункціональна маска-спрей 10 в 1
5
2
Кератинова маска для експрес відновлення
5
3
Спрей відновлюючий з кератином для всіх типів волосся
5
4
Маска для сухого та пошкодженного волосся
5

Особливості використання косметики для волосся з кератином

Розглянемо докладніше особливості використання косметики з кератином:

 1. При виборі косметичних продуктів з кератином враховуйте тип волосся та його стан. Якщо у вас сухе та пошкоджене волосся, вибирайте поживні та зволожуючі продукти. Якщо у вас жирне волосся, зверніть увагу на легкі текстури та формули, які не обтяжують локони.
 2. Кератин накопичується на волоссі, що може призвести до їх обтяження та втрати обсягу. Рекомендується застосовувати його з помірною частотою, особливо якщо у вас тонке волосся.
 3. Під час нанесення засобу переконайтеся, що він рівномірно розподілений по всій довжині пасм. Це допоможе забезпечити рівномірне проникнення кератину в структуру волосся та досягнення максимального ефекту.
 4. Для покращення ефекту та стимуляції кровообігу рекомендується масажувати шкіру голови під час нанесення косметичних продуктів. Це покращує харчування волосяних фолікул та сприяє зростанню здорових пасм.
 5. У разі професійних процедур, таких як кератинове випрямлення, важливо суворо дотримуватися інструкцій та рекомендацій фахівця, щоб уникнути пошкодження локонів.
 6. Після проведення процедур з кератином важливо використовувати спеціальні продукти для догляду, які допоможуть зберегти ефект. Це можуть бути шампуні, кондиціонери та маски, спеціально розроблені для догляду за волоссям після кератинових процедур. .

Дотримання цих основних принципів допоможе максимально ефективно використовувати кератинову косметику та досягти результатів без небажаних наслідків.

Як вибрати засіб з кератином для вашого волосся?

Посібник з вибору кератину:

 1. Визначте тип волосся. У вас може бути сухе, пошкоджене, жирне, тонке або завите волосся, і кожен тип вимагає особливого підходу і складу продукту, що містить кератин.
 2. Враховуйте стан волосся. Якщо вони пошкоджені або сильно ослаблені, вибирайте засоби з більш інтенсивним зволоженням та живленням. Якщо у вас є здорові локони, можете зупинитися на продуктах з більш легким складом.
 3. Уважно вивчіть склад. Переконайтеся, що кератин є одним з основних інгредієнтів та знаходиться ближче до початку списку. Також зверніть увагу на інші корисні компоненти, такі як вітаміни, рослинні екстракти та олії, які можуть покращити стан пасм.
 4. Задайте собі питання, якої мети ви хочете досягти, використовуючи засіб, що містить кератин. Хочете зміцнити волосся, зробити його більш гладким і блискучим або відновити його? Залежно від мети вибирайте засіб.
 5. Проведіть тест на чутливість. Якщо у вас є чутлива шкіра або алергія на деякі компоненти, проведіть тест на чутливість перед першим використанням нового продукту з кератином.

При виборі засобу з кератином пам’ятайте, що кожна людина має індивідуальні особливості локонів. Експериментуйте з різними продуктами та вибирайте той, який підходить найкращим чином. Використання кератину в косметиці має свої плюси та мінуси, і її ефективність залежить від індивідуальних особливостей волосся та цілей догляду за ними.

Ірина Олександрівна Старик

Ірина Олександрівна Старик

Категорійний менеджер. Освіта вища, магістр КНЕУ факультету «Економіка та Бухгалтерський облік»

Усі пости автора

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована