Що таке косметика з кислотами? ТОП-5 продуктів для особи

Косметична індустрія постійно еволюціонує, пропонуючи нам інноваційні продукти для догляду за шкірою. Одним із таких інноваційних напрямків є косметика, у складі якої містяться кислоти. Що це за продукти і які переваги вони можуть принести для шкіри? Розповідаємо про них докладніше.

Основні типи кислот у косметичних засобах

У косметиці використовується кілька типів кислот.

Альфа-гідроксикислоти (AHA)

До цього типу належать такі кислоти:

 1. Гліколева. Витягується із цукрової тростини. Має невеликі молекулярні розміри, що допомагає їй ефективно проникати у шари шкіри. Вона допомагає відлущувати відмерлі клітини, стимулюючи природний процес оновлення, покращує текстуру.
 2. Молочна. Присутня в молоці та молочних продуктах. Зазвичай використовується у засобах для чутливої шкіри. Допомагає відлущуванню та зволоженню.
 3. Винна. Витягується з винограду. Має антиоксидантні та протизапальні властивості, що відлущує дію і зменшує видимість зморшок.
 4. Лімонна.
 5. Гідроксикапронова.
 6. Гідроксикаприлова.
 7. Яблучна.

Як бачимо, АНА виготовляються зі знайомих та безпечних продуктів, допомагають зволоженню, оновленню, згладжують зморшки, сприяють свіжості.

Бета-гідроксикислоти (BHA)

До цього типу відноситься саліцилова кислота. Вона має здатність проникати в пори та розчиняти надлишки жиру та забруднень. Ефективна в боротьбі з акне, висипом вугрів, чорними точками і проблемами з розширеними порами. Має протизапальні властивості та освіжає колір обличчя.

Полігідроксикислоти (PHA)

PHA-кислоти — глюконолактон та лактобіонова кислота. По дії вони нагадують AHA-кислоти, які підходять для людей з чутливою шкірою. PHA допомагають відлущувати відмерлі клітини шкіри, зволожувати та покращувати її текстуру.

Фруктові кислоти

Яблучна, лимонна, апельсинова, грушева та інші фруктові кислоти володіють властивостями, що відлущують, і допомагають поліпшити текстуру, освіжити колір обличчя і зробити шкіру більш сяючою.

Трихлороцтова кислота (TCA)

Належить до категорії глибоких хімічних пілінгів, які зазвичай проводяться під контролем фахівця у клініці чи салоні краси. TCA має сильну відлущуючу дію, проникаючи у верхні шари епідермісу і викликаючи їх відшарування. Це допомагає покращити текстуру шкіри, вирівняти тон та зменшити видимість зморшок, пігментації та інших недосконалостей. Залежно від концентрації TCA може проникати різну глибину. У більшості випадків вона досягає середніх та глибоких шарів епідермісу, що допомагає досягти ефекту інтенсивного оновлення шкіри.

Як правильно вибрати косметику з кислотами для себе?

Вибір косметики з кислотними інгредієнтами для вашого типу шкіри та вирішення конкретних проблем може бути трохи складним через різноманітність продуктів на ринку. Ось кілька кроків, які можуть допомогти вам визначитись:

 1. Визначте тип шкіри. Це допоможе вибрати продукти, які підійдуть для ваших потреб.
 2. Поставте цілі. З’ясуйте, які проблеми шкіри хочете вирішити. Наприклад, якщо є проблеми з акне, підійдуть продукти із саліциловою кислотою. Якщо мета — покращити текстуру та тон епідермісу, то гліколева чи молочна кислоти можуть бути гарним вибором.
 3. Вивчіть концентрацію кислот. При виборі продуктів із кислотами зверніть увагу до їх концентрацію. Почніть із продуктів з низькою концентрацією та поступово збільшуйте дозування.
 4. Зверніть увагу на склад та текстуру. Переконайтеся, що вибраний продукт містить інгредієнти, які поєднуються з типом шкіри обличчя і допоможуть досягти бажаних результатів. Також враховуйте перевагу за текстурою: крем, гель, сироватка тощо
 5. Протестуйте продукт. Перш ніж інтегрувати продукт у регулярну рутину догляду, проведіть тест на невеликій ділянці шкіри, щоб переконатися у відсутності алергії на компоненти.
 6. Консультуйтеся з фахівцем. Якщо виникли сумніви чи питання щодо вибору продуктів із кислотами, зверніться за консультацією до дерматолога чи косметолога.

Запам’ятайте: те, що підходить для однієї людини, може бути небезпечним для іншої людини. Тому важливо братися до вибору косметики з урахуванням індивідуальних особливостей організму.

Як максимально ефективно використовувати косметику з кислотою

Максимально ефективне використання кислотної косметики потребує правильного підходу та регулярності. Ось кілька порад, як досягти максимальних результатів:

 1. Почніть із низьких концентрацій. Це допоможе шкірним покривам звикнути до активних інгредієнтів та уникнути роздратування.
 2. Поступово збільшуйте дозування, але пам’ятайте, що більше — не завжди означає краще.
 3. Використовуйте кислотовмісні засоби увечері. Кислоти можуть зробити шкіру чутливішою до ультрафіолету, рекомендується використовувати їх у нічний час.
 4. Не змішуйте з іншими активними інгредієнтами. Деякі активні інгредієнти, такі як ретинол або вітамін С можуть спровокувати агресивну реакцію при змішуванні з кислотами. Тому рекомендується їхнє почергове використання у різний час доби або в різні дні.
 5. Використовуйте засоби захисту від сонця. Після використання кислотної косметики важливо використовувати засоби із високим рівнем SPF-захисту від сонця, щоб уникнути фоточутливості.
 6. Стійність. Регулярне використання кислотної косметики — ключ до досягнення максимальних результатів.
 7. Зволоження. Деякі кислотні компоненти можуть викликати сухість або лущення, тому важливо забезпечити додаткове зволоження за допомогою засобів і масок.

Слідуючи цим порадам та підтримуючи регулярний догляд, можна досягти максимально ефективних результатів при використанні кислотної косметики.

ТОП-5 засобів для обличчя, що містять кислоту

#
Картинка
Назва
Рейтинг
Магазин
1
Зволожувальний гель-крем з ніацинамідом та гідролатом огірка
5
2
Освітлююча маска з лимоном та ніацинамідом
5
3
Анти-акне тонер з саліциловою кислотою
5
4
Пілінг для обличчя з гліколевою та саліциловою кислотами
5

Сьогодні на ринку косметики представлено широкий асортимент засобів, що містять кислоти. Використання кислот допомагає досягти різних ефектів, покращити стан епідермісу та стимулювати природне вироблення колагену. Ми зібрали невеликий список косметичних засобів, які містять кислоту:

 1. Гліколевий пілінг. Містить гліколеву кислоту, яка допомагає відлущувати відмерлі клітини шкіри, покращує текстуру та стимулює оновлення. Гліколевий пілінг зазвичай випускається у формі гелів, кремів чи розчинів.
 2. Саліциловий тонер. Містить саліцилову кислоту, яка використовується для боротьби з проблемною шкірою, акне та чорними точками. Кислота допомагає тонеру проникнути в пори та очистити їх від надлишків жиру та забруднень.
 3. Антиоксидантні сироватки. Деякі сироватки містять альфа-гідроксикислоти (AHA), які допомагають покращити текстуру, зменшити пігментацію та стимулювати оновлення клітин шкірних покривів.
 4. Маски з фруктовими кислотами. Маски, що містять фруктові кислоти, такі як яблучна або лимонна, допомагають відлущувати відмерлі клітини, освітлювати шкіру і робити її більш сяючою та свіжою.
 5. Зволожуючі креми з гіалуроновою кислотою. Гіалуронова кислота — це гідратуючий інгредієнт, який притягує вологу до шкіри, допомагаючи їй залишатися зволоженою та пружною. Зволожуючі креми з гіалуроновою кислотою допомагають боротися з сухістю та тьмяним кольором обличчя.

Це лише кілька прикладів косметичних засобів, що містять кислоти. Важливо пам’ятати, що вибір продукту залежить від типу шкіри, конкретних проблем та бажаних результатів.

Ірина Олександрівна Старик

Ірина Олександрівна Старик

Категорійний менеджер. Освіта вища, магістр КНЕУ факультету «Економіка та Бухгалтерський облік»

Усі пости автора

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована