Різниця між сироваткою, есенцією, ампулами, серумом

У світі сучасної косметології існує безліч продуктів, що обіцяють покращити стан шкіри та зберегти її молодість та здоров’я. Серед них популярні продукти — сироватка, ампули, серум та есенція. Ці засоби використовують для догляду за особою. Вони мають концентрований склад, покращують дію крему. Щоб зрозуміти, який продукт найкраще підходить для конкретних потреб шкіри, важливо розібратися в особливостях кожного.

Сироватка, есенція, ампули та серум: концентрація активних речовин

Коли говорять про концентрацію активних речовин у сироватці, порівняно з есенцією, слід враховувати кілька аспектів. Спочатку варто завдавати очищення, потім тонер. Після цих засобів застосовують сироватку, ампулу або есенцію. Потім необхідно закріпити ефект кремом.

Есенція сприяє гідратації шкіри, а також може містити легші інгредієнти для освіження та підготовки до наступних етапів догляду.

Хоча і сироватки, і есенції можуть містити активні речовини, сироватки зазвичай концентровані. Есенції найчастіше використовуються на щоденній основі або курсами для зволоження та підготовки шкіри.

Різниця між сироваткою, есенцією, ампулами, серумом 1

Глибина проникнення сироватки та есенції в шкіру

Глибина проникнення сироватки та есенції може різнитися залежно від їхньої текстури, складу та формули. Якщо вам потрібне глибоке зволоження або вирішення конкретних потреб (наприклад, зморшки або втрата пружності), сироватка, завдяки своїй концентрованій формулі, може бути ефективною. Кожна людина обирає те, що їй більше пасує.

Якщо ваша шкіра потребує повсякденного зволоження та освіження, есенція може бути чудовим вибором для підтримки її здоров’я. Вибір між сироваткою та есенцією залежить від вашого типу шкіри, її потреб та бажаного ефекту. Обидва ці продукти варті того, щоб включити їх у свій щоденний догляд. Їх можна комбінувати задля досягнення найкращих результатів. При цьому не варто їх змішувати. Слід застосовувати їх курсами за потребами, використовуючи при цьому засоби з різним ефектом на шкіру:

 1. Вранці наносите есенцію після очищення шкіри та перед застосуванням зволожуючого крему та сонцезахисного засобу. Це допоможе зволожити та підготувати шкіру до нанесення макіяжу. Вибирайте сироватки з антиоксидантами (наприклад, вітамін C).
 2. Ввечері застосовуйте есенцію після очищення та тонізування шкіри. Це допоможе відновити вологу після очищення та підготує шкіру до більш інтенсивних засобів. Використовуйте сироватки з інгредієнтами для відновлення шкіри (наприклад, ретинол, пептиди, гіалуронова кислота) для боротьби з ознаками старіння та покращення її текстури.
 3. Взимку есенція, що рясно зволожує, допоможе впоратися з сухістю, викликаною холодним повітрям і опаленням в приміщенні. Використовуйте густіші та поживні сироватки з оліями або керамідами для захисту та відновлення шкіри.
 4. Влітку легка, освіжаюча есенція допоможе зберегти зволожену шкіру без відчуття тяжкості. При цьому перевага надається сироваткам з антиоксидантами та інгредієнтами, що контролюють вироблення себуму.

Використовуйте есенцію протягом 4-6 тижнів для відновлення зволоження та покращення текстури шкіри. Потім перейдіть на курс сироватки, наприклад, з ретинолом, а потім зробіть перерву і перейдіть на догляд з есенцією.

Особливості текстури та способи застосування

Для нанесення сироватки та інших продуктів, зазвичай, досить невеликої кількості засобу. Необхідно наносити тонер, потім кілька крапель сироватки на очищену шкіру обличчя. Після цього скористайтесь кремом. Розподіліть продукт м’якими рухами, що поплескують, щоб допомогти йому швидше вбратися.

Есенції мають більш рідку текстуру. Вони також добре поглинаються шкірою, залишаючи її зволоженою, без відчуття липкості або жирності. Текстура есенції та сироватки робить її придатною для щоденного використання, ранкового чи вечірнього догляду. Есенцію можна наносити кількома способами. Легкими рухами, що поплескують, розподіліть есенцію по всій поверхні обличчя і шиї, щоб забезпечити рівномірне покриття.

Продукти можуть використовуватися як вранці, так і ввечері, залежно від вашої регулярної ритуали догляду за шкірою. Не забувайте дотримуватись інструкцій на упаковці засобу та враховувати реакцію вашої шкіри на нові продукти для визначення оптимального методу застосування.

Різниця між сироваткою, есенцією, ампулами, серумом 2

Мета використання обох продуктів

Основні цілі використання сироватки:

 1. Зволоження та живлення. Сироватки часто містять високу концентрацію інгредієнтів, що зволожують, таких як гіалуронова кислота, яка допомагає утримувати вологу в шкірі, роблячи її більш зволоженою.
 2. Стимуляція вироблення колагену. Багато сироваток містять пептиди або інші активні інгредієнти, які сприяють зміцненню структури шкіри та стимулюють вироблення колагену, покращуючи пружність та тонус.
 3. Боротьба з ознаками старіння. Деякі сироватки містять антиоксиданти, вітаміни (вітамін С) та інші компоненти, які допомагають знизити видимість зморшок, зменшити пігментацію та запобігти передчасному старінню.
 4. Вирішення певних проблем. Сироватки призначені для вирішення певних проблем, таких як вирівнювання тону, зменшення появи акне або покращення текстури шкірного покриву.

Щодо есенцій, то головними цілями їх використання є:

 1. Зволоження та освіження. Есенції зволожують шкірний покрив, роблячи його більш м’яким, пружним та сяючим.
 2. Поліпшення загального стану шкіри. Есенції часто містять заспокійливі інгредієнти, які допомагають пом’якшити подразнення та покращити загальний стан шкіри.
 3. Щоденне освіження та догляд. Есенції можуть використовуватися щодня для підтримки здоров’я шкіри та запобігання її сухості або подразненню.

Вибір між цими засобами залежить від індивідуальних потреб вашої шкіри та бажаного ефекту від догляду.

Різниця між сироваткою, есенцією, ампулами, серумом 3

Частота застосування сироватки та есенції у повсякденному догляді за шкірою

Сироватки зазвичай призначені для тривалого використання, щоб досягти максимальних результатів. Рекомендований курс застосування може бути від декількох тижнів до декількох місяців, особливо якщо ви використовуєте продукт для боротьби з певними проблемами, такими як зморшки або пігментація. Сироватку слід застосовувати один або двічі на день, залежно від інструкцій виробника та реакції вашої шкіри. Зазвичай наносять її вранці або ввечері після очищення обличчя.

Есенції також можна застосовувати протягом тривалого часу для підтримки здоров’я особи. Курс застосування зазвичай триває кілька тижнів за кілька місяців. Есенцію можна використовувати щодня, вранці чи ввечері, залежно від потреб вашої шкіри. Цей засіб може стати важливим кроком після очищення та перед нанесенням інших продуктів.

Сироватку та есенцію потрібно комбінувати з іншими засобами для догляду за обличчям, такими як зволожуючий або сонцезахисний крем, для досягнення найкращих результатів. Важливо дотримуватись інструкцій на упаковці продуктів та враховувати реакцію вашої шкіри. Якщо у вас виникають роздратування або почервоніння, припиніть використання засобу та проконсультуйтеся з дерматологом. Пам’ятайте, що ефекти сироватки, есенції та емульсії можуть накопичуватися з часом, тому регулярність використання та терплячість відіграють важливу роль у досягненні бажаних результатів.

Ірина Олександрівна Старик

Ірина Олександрівна Старик

Категорійний менеджер. Освіта вища, магістр КНЕУ факультету «Економіка та Бухгалтерський облік»

Усі пости автора
Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована