Як доглядати за жирною шкірою обличчя

Жирна шкіра обличчя завдає багатьом дівчатам і жінкам великі неприємності: сальний блиск, вугрі та розширені пори. Тільки правильно підібраний догляд за такою шкірою допоможе ефективно позбавитися всіх проблем і завжди мати доглянуте красиве обличчя.

Що таке жирна шкіра та як її визначити

Якщо на обличчі присутній надмірний жирний блиск, розширені пори, є висипання у вигляді акне та постакне, можна говорити про відповідний тип шкіри. Правильно його визначити допоможе дерматолог чи косметолог. Але є спосіб оцінити стан епідермісу й у домашніх умовах. Для вірогідності проведіть наступний тест.

  • Очистіть обличчя спеціальним засобом для чищення. Після процедури не потрібно додатково наносити крем.
  • Приблизно через півгодини після нанесення живильного крему, коли починається активне вироблення себуму, покладіть на обличчя суху паперову серветку приблизно на 20 секунд.
  • Оцініть стан серветки: про жирність сигналізуватимуть помітні сальні сліди на всіх ділянках серветки.

Ось так можна легко самостійно дізнатися, чи ваша шкіра відноситься до жирного типу.

Як доглядати за жирною шкірою обличчя 1

Особливості жирної шкіри

Жирна шкіра характеризується надмірною активністю сальних залоз, що призводить до ряду специфічних ознак.

  • Блиск. Шкірний покрив блищить через надлишок шкірного сала на поверхні.
  • Розширені пори. Пори розширені через скупчення шкірного сала та відмерлих клітин.
  • Нерівний тон через закупорені часи та запалення.
  • Схильність до утворення комедонів та вугрів.

У власниць шкіри жирного типу відзначається товстіший роговий шар, що робить її грубою і тьмяною. Попри поширену думку, жирна шкіра може бути чутливою. Агресивні очищувальні засоби та косметичні продукти можуть дратувати її.

Основні принципи догляду за жирною шкірою

Догляд за жирною шкірою найскладніший, оскільки не завжди можна швидко підібрати потрібну продукцію та навчитися правильно їй користуватися.

Поширена помилка — пересушування продукцією, що містить спирт. При цьому багато хто зовсім забуває про необхідність зволоження. Так, жирна шкіра також повинна отримувати достатнє зволоження, щоб не відчувати стресу, скоротити секрецію сала, позбутися лущення.

Коригуйте свій догляд залежно від пори року, щоб зберегти здоров’я шкірного покриву.

Весна

Навесні погода стає вологішою, тому шкіра стає менш жирною. Продовжуйте зволожувати шкіру, але вибирайте легші зволожуючі засоби, ніж узимку.

Літо

Влітку шкіра стає жирнішою через спеку і підвищену пітливість. Важливо ретельно проводити етап очищення вранці і ввечері м’яким засобом, що очищає. Вибирайте легкі зволожуючі продукти, які не забивають пори. Гелі та лосьйони – гарний вибір для літнього часу. Використовуйте сонцезахисний крем із SPF 30 і вище, оскільки сонце може пошкодити шкіру. Також використовуйте глиняні маски, це допомагає усунути зайву жирність. Не забувайте 1-2 рази на тиждень робити пілінг.

Осінь

Восени також зволожуйте обличчя двічі на день. Вибирайте засоби з кремовою текстурою та з некамедогенними поживними компонентами. Збільште частоту пілінгів до 3 разів або використовуйте нічні пілінги 2-3 рази на тиждень, які відлущувати і пом’якшувати шкіру, але при цьому не травмуватиму. Не забувайте використовувати крем із SPF 30, тому що сонце може пошкодити шкіру у будь-яку пору року.

Зима

Взимку повітря дуже сухе, тому звертайте увагу на відповідні компоненти в засобах і віддавайте перевагу кремовим текстурам, а не гелевим. Додатково використовуйте нічні або тканинні маски. Вітер та холод подразнюють шкіру, тому використовуйте захисний засіб перед виходом на вулицю. У цей час уникайте агресивних продуктів, що очищають, які можуть сушити шкіру. Вибирайте м’який засіб для чищення без мила і сульфатів.

Тепер ви знаєте, як доглядати за жирною шкірою обличчя в різні пори року.

Як доглядати за жирною шкірою обличчя 2

Ефективні продукти та інгредієнти для догляду

Розглядаючи склад косметики як один з найважливіших критеріїв вибору, слід знати, які компоненти обов’язково повинні бути присутніми в складі продукції.

  • AHA, ВНА та РНА-кислоти. ВНА (саліцилова) кислота крім відлущування надає антисептичний догляд. Відмінно відлущують ороговілі клітини, сприяють збереженню балансу вологи, дають протизапальний ефект, запобігають зморшкам і пігментації.
  • Рослинні олії (авокадо, ши або абрикосових кісточок). Живлять і пом’якшують, підвищують пружність та еластичність. Надають обличчю здорового вигляду, прибирають сліди втоми.
  • Сквалан. Один із ліпідів, що виробляється сальними залозами, але з віком ця функція згасає. Тому цей компонент особливо важливий у віковій косметиці. Дає захист від зовнішніх негативних факторів, зволожує та відновлює шкірні покриви, допомагає вітамінам та мікроелементам проникати глибше.

Також якісні засоби для догляду за жирним типом шкіри містять у складі рослинні екстракти чайного дерева, календули, каолін (глина), куркума, пшениця, рис, злаки, вітаміни (А, В3, С, D, Е та ін.), Цинк.

Рекомендації щодо щоденного догляду

Щоденний догляд за жирною шкірою обличчя повинен складатися з кількох етапів, які слід повторювати вранці та ввечері.

  1. Очищення. Вмивайтеся двічі на день м’яким засобом, що очищає. Приділяйте особливу увагу Т-зоні, де зібралося найбільше шкірного сала. Увечері обов’язково використовуйте гідрофільне масло перед пінкою. Пінки вибирайте із вмістом каоліну.
  2. Тонізування. Використовуйте тонер без спирту після кожного вмивання. Він відновить pH-баланс шкіри, звузить пори та підготує шкіру до подальшого догляду.
  3. Зволоження. Зволожуйте обличчя двічі на день. Наносите м’якими масажними рухами на шкіру.

Кілька разів на тиждень відлущуйте шкіру за допомогою скрабу або пілінгу та використовуйте маски.

Додаткові поради та застереження за жирною шкірою

Щоб результати відходу порадували швидше, потрібно комплексно підійти до вирішення проблеми. Забезпечте особі не лише якісні засоби, а й правильне харчування, питний режим, якісний повноцінний сон. Відмовтеся від шкідливих звичок, нормалізуйте психологічний стан.

Важливо також прислухатися до своєї шкіри та вносити зміни у свій догляд для жирної шкіри обличчя, якщо ваша поточна косметика не дає результатів.

Ірина Олександрівна Старик

Ірина Олександрівна Старик

Категорійний менеджер. Освіта вища, магістр КНЕУ факультету «Економіка та Бухгалтерський облік»

Усі пости автора
Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована