Щоденна дбайлива турбота про шкіру обличчя дозволить зберегти молодість, пружність і сяючий вид на довгі роки. Макіяж – це безпрограшна зброя кожної дівчини та жінки. Підкреслити з його допомогою переваги, якими нагородила природа, — це талант, але не менш важливим є вміння правильно очистити шкіру обличчя після макіяжу. Демакіяж – невід’ємна частина щоденного догляду та перший крок до ідеальної шкіри.
Що таке демакіяж
Демакіяж – важливий етап догляду за шкірою, метою якого є очищення обличчя, губ і очей від косметики, пилу, клітин, що відмерли, себуму. Правильно підібраний догляд для очищення шкіри від забруднень, допоможе попередити закупорювання пір, і як наслідок позбавить чорних точок, розвитку запалень та акне. Також допоможе зберегти здоров’я та красу вашої шкіри, позбавить від ранніх проявів старіння та зморшок.
Демакіяж – це можливість для шкіри дихати та відпочивати після використання декоративної косметики. Щоб процедура була ефективною, слід з’ясувати особливості її проведення.
Вибираючи гель, мус чи пінку для зняття макіяжу з очей, губ чи шкіри обличчя, необхідно враховувати:
- тип шкіри;
- схильність до висипів;
- наявність алергічних реакцій.
Також існують кілька загальних правил у виборі косметичних засобів, дотримуючись яких ви не завдасте шкоди вашій шкірі:
- Засіб для зняття макіяжу з очей не повинен бути занадто жирним.
- Демакіяж для обличчя не повинен містити спирт та луги, які пересушують шкіру.
- Не видаляйте туш за допомогою засобів, призначених для догляду за проблемною шкірою.
- Очищувальні засоби не повинні руйнувати гідроліпідну плівку.
Перед використанням необхідно протестувати засіб на маленькій ділянці шкіри, щоб дізнатися, чи немає алергії.
Коли робити демакіяж обличчя
Процедури правильного зняття макіяжу потрібно проводити щоразу, як ви використовуєте косметику:
- наприкінці дня перед сном;
- після заходів, де використовувався макіяж;
- перед заняттями спортом, щоб частки косметики та поту не забивали пори;
- перед відвідуванням басейну, солярію, пляжу.
Загальне правило – очищати шкіру щовечора. Вечірню процедуру вмивання проводіть у кілька етапів, особливо якщо використовуєте щоденний багатошаровий макіяж:
- На першому етапі протріть обличчя міцелярною водою або гідрофільною олією для зняття макіяжу та очищення шкіри обличчя від забруднень.
- На другому етапі використовуйте гель або пінку для вмивання, щоб закінчити глибоке очищення шкіри.
Чим змивати косметику з обличчя
Щоб придбати ефективний засіб для демакіяжу, який не завдасть шкоди, слід враховувати особливості вашої шкіри.
- При сухій шкірі присутнє відчуття стягнутості, спостерігається лущення, подразнення, наявність сухих плям. Цей тип шкіри потребує більш ретельного зволоження.
- Для жирної шкіри характерною рисою є розширені пори, висока вироблення себуму сальними залозами, чому вона набуває характерного блиску і схильна до акне.
- Комбінований тип має ознаки жирної шкіри в Т-зоні та сухої або чутливої — в області навколо очей та на щоках.
- Чуттєва шкіра більш схильна реагувати на зовнішні подразники алергічними реакціями, запаленнями, почервонінням, тому потребує особливого догляду.
- Нормальний тип шкіри має збалансований рівень вологості та себуму, які забезпечують їй м’якість, гладкість та здоровий вигляд. Але й у цьому випадку шкіра вимагає уважного до неї ставлення, щоб уберегти її від впливу шкідливих факторів довкілля.
Існують також двофазні засоби для зняття макіяжу з очей та губ. Вони складаються з двох шарів: олійного та водного. Масляний шар призначений для розчинення водостійкого макіяжу, такого як туш та помада. Водний шар призначений для видалення зі шкіри залишків макіяжу та олій. Двофазні засоби для зняття макіяжу з очей та губ дуже ефективні при видаленні стійкого макіяжу. Вони не дратують ніжну шкіру навколо очей та губ.
У величезному виборі засобів для очищення шкіри обличчя легко розгубитися: гелі для вмивання, пінки, двофазні склади, масла, що очищають, міцелярна вода. Кожне їх має своє призначення. Зупинимося на основних засобах та спробуємо розібратися в особливостях їх застосування.
Міцелярна вода
Найбільш популярним засобом для зняття макіяжу є міцелярна вода. Вона ідеальна у використанні для чутливої шкіри, схильної до подразнень та алергічних реакцій. Міцелярна вода виконує дві функції: активні речовини міцели видаляють косметику та одночасно тонізують шкіру. У складі немає агресивних речовин. Очищення відбувається за допомогою нанесення міцелярної води на ватний диск. Не вимагає змивання водою, а значить ваша шкіра не контактуватиме з ще одним подразником — хлором. Міцелярну воду можна не змивати, тільки якщо немає можливості вмитися, але краще все ж таки змивати її водою, т.к. залишки косметики і компоненти, що очищають, що залишилися на шкірі, можуть спровокувати подразнення. Для чутливої шкіри можна вмиватися не водою з-під крана, а очищеною, що дозволить уникнути контакту з хлором і не викличе сухості. Це дозволить уникнути пересушування шкірних покривів.
Ось деякі засоби для зняття макіяжу для догляду за чутливою шкірою, які ви можете придбати у нас:
- Засіб для демакіяжу Mizon містить у складі екстракт гамамелісу, який надає заспокійливу антибактеріальну дію на чутливу шкіру, запобігаючи появі акне, підтримує оптимальну зволоженість шкірних покривів.
- Вода, що очищає, з гіалуроновою кислотою JM Solution відмінно справляється з очищенням шкіри від макіяжу, щоденних забруднень і жиру. Гіалуронова кислота наповнює її вологою, запобігаючи пересиханню, надає шкірі м’якості та сяючого вигляду.
- Зволожуюча міцелярна вода A’pieu наповнює шкіру необхідними мінералами, сприяючи її регенерації, нормалізує повітрообмін у клітинах, робить пружною, тонізує та зволожує.
Міцелярна вода – це м’який спосіб зняти макіяж, у тому числі водостійкий, з області очей, губ і шкіри обличчя з матуючими, протизапальними та зволожуючими компонентами.
Очищаючі гелі та пінки
Для очищення жирної і комбінованої шкіри краще скористатися пінистим засобом: пінкою, мусом, гелем. Вони мають властивості глибоко проникати в пори шкіри і регулювати роботу сальних залоз, одночасно підсушуючи і пом’якшуючи.
Пінки для вмивання завдяки своїм активним компонентам добре видаляють себум, що скупчився протягом дня, очищають пори від забруднень і сприяють звуженню їх.
Пінка для очищення жирної та комбінованої шкіри Marie Fresh Cosmetics містить цинк, магній та залізо, які регулюють вироблення себуму, матує шкіру та надає їй свіжого та сяючого вигляду. Зволожує, підходить для зняття макіяжу з очей та для чутливої шкіри додати посилання на товар. Для вечірніх процедур зі зняття макіяжу рекомендується використовувати пінку на другому етапі після олії або міцелярної води.
Якщо ви володарка нежирного типу шкіри, але вважаєте за краще для демакіяжу використовувати пінку, то в інтернет-магазині isei.ua ви також можете придбати пінку для сухої та нормальної шкіри Marie Fresh Cosmetics. Вона ретельно очистить обличчя від макіяжу та забруднень, при цьому не пересушуючи шкіру завдяки низькомолекулярній гіалуроновій кислоті, а вода жасмину допоможе зняти подразнення та почервоніння.
Гідрофільна очищувальна олія-пінка для обличчя Fraijour поєднує в собі 2 етапи демакіяжу: розщеплення макіяжу та очищення пір, а також звільнення від забруднення завдяки піноутворенню. Запобігає закупорюванню пір та появі запалень. Зволожує та омолоджує шкіру завдяки активним компонентам у своєму складі.
Гелі для вмивання містять цинк, фруктові та саліцилові кислоти, завдяки яким борються з утворенням акне та вугровим висипом. М’який гель для демакіяжу Meisani додати посилання на товар, контактуючи з водою, утворює піну, має антиоксидантну, протизапальну та тонізуючу дію на шкіру. Саліцилова кислота чудово розчиняє жири, очищає від чорних крапок і запобігає блиску в Т-зоні.
Для зняття макіяжу при сухому типі шкіри чудовим засобом є цілюще молочко Holifrog. Завдяки своєму складу воно не тільки ефективно видаляє макіяж, але й сприяє відновленню клітин, запобігає лущенню та омолоджує шкіру обличчя.
Демакіяж: послідовність процедури
Дотримуйтесь певних правил, і ваша шкіра сяятиме молодістю та красою.
- Починайте демакіяж з губ та очей. Очищення необхідно проводити правильно, підклавши під нижні повіки ватяний диск і прибираючи залишки туші по лініях лімфовідтоку – від внутрішнього куточка ока до зовнішнього по верхньому віці і навпаки – по нижньому. Ці дії допоможуть покращити кровообіг у цих зонах.
- Знімати макіяж з обличчя необхідно круговими рухами масажними лініями: від центру чола до скронь, від спинки носа до крил, далі — вздовж вилиць, від куточків рота до мочок вух, завершуючи рухами вздовж підборіддя зліва направо.
- Ретельно змити водою засоби для чищення.
- Протріть обличчя лосьйоном або тоніком і нанесіть зволожуючий крем відповідно до типу шкіри.
Всього кілька простих кроків і ваше обличчя має свіжий і здоровий вигляд.